چگونه با خرید طلا باعث پیشرفت اقتصاد شویم؟

جان مینارد کینز از بریتانیا، معمار یک مکتب فکری اقتصادی که بسیاری آن را فقط یک درجه بالاتر از حیله گری می دانند، زمانی استاندارد طلا را «یادگار وحشیانه» نامید.

یک وسیله مبادله صادقانه و قدیمی مانند طلا خالص (یا پول کاغذی قابل بازخرید در طلا) مانع از ترجیح بداخلاقی کینز برای هزینه های زیاد دولتی و پول آسان بود.

هنری هازلیت اقتصاددان بی نهایت بهتری بود و برای چندین دهه ارتباط نزدیکی با FEE داشت. او کینز را عملاً خط به خط در تور نهایی خود در سال 1959، شکست اقتصاد جدید، جدا کرد.

اگر شما یک رشته اقتصاد هستید و اساتیدتان هرگز در این مورد به شما نگفته‌اند، درخواست بازپرداخت شهریه را در نظر بگیرید.

کینز و هازلیت همدیگر را می‌شناختند اما در مورد کمی توافق داشتند.

در واقع در سال 1931، هازلیت از کینز دعوت کرد تا در مجموعه مقالاتی با موضوع «اگر من یک دیکتاتور بودم» شرکت کند. می توانید پاسخ کینز را اینجا ببینید.

من شخصاً هازلیت را می‌شناختم و او را با نام مستعارش «هری» صدا می‌زدم، مانند سایر دوستانش. من نامه های او را در پرونده های شخصی ام گرامی می دارم.

او بسیار بیشتر از یک اقتصاددان خوب بود، یک روزنامه‌نگار استثنایی، یک نجیب‌زاده محقق اما در دسترس، و همچنین یک فیلسوف اخلاقی درخشان.

هازلیت برای خرید گوشواره طلا بیش از دوجین کتاب نوشته است که مهمترین آنها کتاب کلاسیک اقتصاد در یک درس است که به صورت رایگان در دسترس است.

او در جلد سال 1978 خود با عنوان «بحران تورم و چگونگی حل آن» خاطرنشان کرد که طلا به دور از وحشیگری، به بسیاری از کشورها خدمات فوق‌العاده‌ای داشت. برای قرن‌ها این پول برگزیده جهان بود.

انفجار بی‌سابقه رشد اقتصادی در قرن نوزدهم با پول سالم مرتبط با طلا همراه بود که با ترک آن توسط سیاستمداران با مصیبت‌های کوتاهی همراه بود. دولت ها آن را دوست ندارند، زیرا نمی توانند آن را چاپ کنند، خالص و ساده. همانطور که هازلیت در بحران تورم نوشت،

این ویژگی برجسته دستبند طلا زنانه به عنوان استاندارد پولی است که عرضه و قدرت خرید واحد پولی را از دولت، صاحبان مناصب، احزاب سیاسی و گروه‌های فشار مستقل می‌کند. شایستگی بزرگ طلا دقیقاً کمیاب بودن آن است.

که مقدار آن توسط طبیعت محدود است; کشف، استخراج و پردازش آن پرهزینه است. و اینکه نمی توان آن را با تدبیر یا هوس سیاسی ایجاد کرد. در نهایت، این دقیقاً شایستگی استاندارد طلا است که محدودیتی را برای گسترش اعتبار ایجاد می کند.

شما می توانید گوشواره طلا اصفهان را ریکی از بهترین گزیه های خرید خود د نظر بگیرید.

 • منابع:
  1. When Thoughts Turn to Gold
 • تبلیغات: 
  1. با استفاده از توت فرنگی خشک بهترین ماسک صورت را بسازید
  2. علت آلرژی برخی افراد به زیره چیست
  3. روش ساخت چهار شامپو بدن پرپشت کننده مو در خانه!
  4. بهترین شلوار جین کدام است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.