نمایشگاه هنر میناکاری اصفهان ایران

نمایشگاه های متعددی از هنر میناکاری در استان اصفهان ایران برگزار می شود. این نمایشگاه ها با اهداف مختلفی دایر می گردند که تاثیرات مثبتی در جنبه های مختلف این هنر داشته اند.
میناکاری هنری قدیمی و باستانی می باشد که امروز در بین دیگر هنر ها جایگاه خاصی دارد و تب و تاب آن هنوز به بازار هنرمندان گرمی خاصی می بخشد. هنر میناکاری هنری دستی است به همین دلیل توجه ویژه ای به آن می شود، نمایشگاه ها با اهداف مختلفی برگزار می شوند.
اصفهان مرکز هنر میناکاری می باشد، میناکاری به صورت های مختلف و در سطوحی متفاوت انجام می شود، امروزه عموما میناکاری ها روی مس صورت می گیرد. اصفهان به عنوان منطقه ای که میناکاری در آن پیدایش شده است، نقش مهمی در معرفی آن در دنیا ایفا می کند.
برگزاری نمایشگاه ها تاثیر زیادی در معرفی هنر میناکاری خواهد داشت، به طور کلی یکی از اهداف اصلی دایر نمودن نمایشگاه های میناکاری، آشنایی همگان با آن می باشد. از آنجایی که مراحل این هنر به نظر سخت و سنگین می باشد، تهیه آثار میناکاری کار هر کسی نیست و علاوه بر هنر به تخصص نیز نیاز دارد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
نمایشگاه میناکاری

نمایشگاه های مختلف آثار میناکاری

هر یک از هنرمندان می توانند آثار میناکاری خود را در این نمایشگاه ها در معرض عموم قرار دهند. بسته به نوع و هدف نمایشگاه ها از اشیاء میناکاری مختلفی استفاده می شود تا بتوان باعث جلب توجه بینندگان شد. ظروف مختلف همچنین تابلو هایی در ابعاد متفاوت از جمله مواردی می باشد که در نمایشگاه ها وجود دارند.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.