میناکاری اصفهان جدید چرا گران است؟

چرا لوازم جدید میناکاری شده اصفهان یا هرچیز دیگری که مزین به میناکاری باشد در برابر اجناس وارداتی مشابه گران است؟ احتمالا این سؤال خیلی از افراد است؟
تابحال چندین بار با این پرسش درگیر شده اید که دولت با این همه تبلیغات که ظروف مسی ورکاده کشور خود را بخرید که به تولید کنندگان و هنرمندان کشور خود کمک کنید و واردات اینگونه وسایل ساده به حداقل قیمت برسد، پس چرا قیمت تولیدات ساخته هنرمندان کشورمان در مقایسه با نمونه های فانتزی و وارداتی همان محصول، آنقدر گران است؟

طبیعتا افراد وقتی به بازار صنایع دستی میروند به دنبال زیبایی؛ مرغوبیت و البته ارزانترین قیمت هستند تا دست به جیب شوند و کالایی که مورد پسند است را تهیه کنند.

بخشی از گرانی ظروف مسی میناکاری شده و انواع مدل های جدید شاید این باشد که ما بهره وری کمتری نسبت به سایر کشورها داریم و به چیزهایی که اصلا شاید ربطی به این حوزه نداشته باشد مانند تولیدات نفتی بازمیگردد! و علت دیگر هم این است که میتوان کالای میناکاری شده اصفهان را با کیفیتی پایین و قیمت بسیار ارزانتر تولید و عرضه کرد و خریدار هم متوجه نشود مانند کالاهای بی کیفیت چینی!

بهتر است به صنایع دستی کشورمان که از مرغوبترین مواد استفاده میکنند و ماندگاری بالایی دارند، اعتماد کنید! بدون تردید پشیمان نخواهید شد هموطن عزیز!
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.