لامپ ال ای دی تیر برق که موجب مرگ گربه های روستا شد!

لامپ های هالوژن چیست؟ برای هر کسی که به دنیای انواع مختلف لامپ می پردازد، این یک سوال کاملاً قانونی است.

یک لامپ هالوژن شامل یک رشته تنگستن است که در یک پوسته شفاف فشرده مهر و موم شده است، همراه با یک گاز بی اثر و مقدار کمی هالوژن مانند ید یا برم، که باعث افزایش طول عمر و کارایی نور لامپ می شود.

لامپ ال ای دی تیر برق می تواند نقش بسزایی در کاهش مصرف انرژی داشته باشد.

دو نوع مختلف لامپ هالوژن وجود دارد: ولتاژ اصلی (220 ولت که می تواند مستقیماً بدون استفاده از ترانسفورماتور نصب شود) و ولتاژ بسیار پایین (لامپ های 6-12-24 ولت که برای اتصال به 230 ولت نیاز به ترانسفورماتور دارند).

به دلیل مصرف انرژی محدود، لامپ های این نوع کاملاً راحت هستند، اما فقط در اتاق های کوچک یا در اتاق هایی که به نور بسیار محدودی نیاز دارند، قابل استفاده هستند.

همچنین لامپ های هالوژن IRC (پوشش مادون قرمز) یا کم مصرف، مجهز به بازتابنده ای هستند که بخشی از گرما را به لامپ برمی گرداند.

در مقایسه با لامپ های هالوژن سنتی، از بسیاری از دیدگاه ها کارایی بیشتری دارند و برای جایگزینی لامپ های رشته ای در مکان هایی که در دسترس بودن فوری نور، روشنایی موضعی، احتراق مجدد مکرر و استفاده ناپیوسته مورد نیاز است، مناسب هستند.

آنها مزیت کوچک بودن، ارائه رنگ عالی و احتراق مجدد فوری را دارند.

با این حال، آنها دارای این معایب غیر قابل چشم پوشی هستند: راندمان پایین در مقایسه با لامپ های فلورسنت و LED، انتشار حرارت بالا و شکنندگی زیاد.

همچنین آنهایی که ولتاژ پایین دارند برای کار کردن نیاز به ترانسفورماتور دارند.

برای کسانی که خود را در موقعیتی قرار می‌دهند که مجبورند لامپ‌های هالوژنی را کنترل کنند، شستن دست‌های خود پس از لمس آنها مهم است.

در واقع، همه لامپ های هالوژن رسوبات چربی را روی لامپ آزاد می کنند که می تواند شیشه را سیاه کند و ماندن روی دست ها بهداشتی نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.