قیمت فروش سفال میناکاری

اثر زیبایی که به عنوان سفال میناکاری در بازار فروش مشاهده می‌شود، تلفیق هنر دست سفال‌گران و میناکارانی است که به خلق چنین اثر زیبا و چشمگیری منجر شده است.‌ سفال میناکاری در طرح‌ها‌ و مدل‌های متنوع توسط هنرمندان این رشته تولید می‌گردد. بازار فروش سفال میناکاری از رونق بالایی برخوردار است. قیمت این محصول با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌گردد. اگر می‌خواهید قبل از خرید سفال میناکاری شده از قیمت فروش آن کسب اطلاع کنید، بهتر است به عرضه‌کنندگان مستقیم این محصول در بازارهای سراسر کشور مراجعه کنید. این مراکز سفال میناکاری را ارزان‌تر از سایر بازارهای فروش ارائه می‌دهند.

قیمت فروش سفال میناکاری

سفال میناکاری

میناکاری روی ظروف کاربردی یا ظروف دکوری و تزئینی سفالی، این ظروف را به محصولی منحصر به فرد تبدیل کرده است. ظروف سفالی یکی از ابتدایی‌ترین و قدیمی‌ترین ظروفی است که انسان مورد استفاده قرار داده است. این ظروف طی دوران‌های مختلف شکیل‌تر و مدرن‌تر شده‌اند.

گاهی برای زیباتر جلوه‌دادن ظروف سفالی از هنرهای دیگری نیز در ساخت آن‌ها استفاده شده است. میناکاری هنر نقاشی ورنگ و لعاب روی ظروف مختلف است. استفاده از این هنر در صنعت سفالگری موجب شده است، ظروف سفالی رنگ و لعابی خاص پیدا کرده و با نقش اشکال هندسی، نقوش گل و پرندگان یا طرح‌های اسلیمی، می‌توان حیات و زندگی را به وضوح در آنان مشاهده کرد.

قطب تولید ظروف سفالی شهر لالجین همدان است و هنرمندان میناکار بیشتر در شهر اصفهان متمرکز شده‌اند. انواع ظروف سفالی در شهر لالجین همدان با بهترین کیفیت و با استفاده از خاک رس مرغوب و درجه‌ یک شکل می‌گیرند و هنرمندان میناکار نقوش مختلف را روی آن‌ها تثبیت می‌کنند.

پس از نقاشی روی ظروف سفالی، این ظروف با لعاب مخصوص، پوشش داده می‌شوند. در واقع میناکاری همان لعابی است که روی ظروف سفالی قرار داده می‌شود. با قرار گرفتن ظروف سفالی نقاشی‌شده و لعاب داده شده در کوره، این ظروف به ظروفی ماندگار تبدیل خواهند شد. البته فرآیند تولید این محصول در طی مراحل مختلفی صورت می‌گیرد که نیاز به مهارت و دقت خاصی دارد. به همین دلیل ظروفی سفالی میناکاری که ظرافت بیشتری داشته باشند، جزء نمونه‌های درجه یک بوده و با قیمت گران‌تری در معرض فروش قرار می‌گیرد.

قیمت سفال میناکاری

قیمت سفال میناکاری سفال میناکاری به عنوان یکی از هنرهای دستی پرطرفدار شناخته شده است. این ظروف ذوق و هنر هنرمندان میناکار و صنعتگران سفالگر را به نمایش می‌گذارند. زیبایی خاص سفال میناکاری موجب شده است در بازارهای داخلی و خارجی مشتریان خاصی داشته و بازار فروش پررونقی را به خود اختصاص دهد.

این محصول را می‌توان با قیمت‌های مختلفی در بازار فروش پیدا کرد. عوامل مختلفی در تعیین قیمت سفال میناکاری تاثیرگذار هستند. مهمترین عامل اثرگذار در تعیین قیمت سفال میناکاری، کیفیت ظرف سفالی ارائه‌شده به بازار فروش است. در واقع نوع ظرف سفالی و کیفیت این محصول، نقش مهمی در قیمت‌گذاری آن خواهند داشت.

مراکزی که در تهیه ظرف سفالی از بهترین و مرغوب‌ترین خاک رس استفاده نموده و این محصول را باکیفیت مطلوبی تولید می‌نمایند، ظرف سفالی آماده شده را با قیمت گران‌تری در معرض فروش قرار می‌دهند. عامل تاثیرگذار دیگر در تعیین قیمت سفال میناکاری، نقش و نگاری است که بر روی سفال نقش بسته می‌شود.

طبیعی است که میناکاران زبده و تردست، طرح‌های زیباتری را خلق می‌کنند. سفال‌هایی که توسط هنرمندان میناکار شناخته‌شده و ماهر طراحی می‌شوند، قیمت گران‌تری دارند. نوع لعابی که در تهیه سفال میناکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز، نقش مهمی در قیمت‌گذاری این محصول دارد.

ابعاد این ظروف و طرح و مدل‌ آن‌ها نیز در تعیین قیمت ظروف سفال میناکاری اثرگذار هستند. نحوه عرضه سفال میناکاری به بازار فروش مورد دیگری است که می‌توان به عنوان عامل دیگر تاثیرگذار در قیمت این محصول، به آن اشاره کرد. در صورتی که سفال میناکاری توسط عرضه‌کنندگان مستقیم و بدون واسطه ارائه شود، خرید آن با قیمت کمتری امکان‌پذیر است.

واسطه‌ها و سودجویان بازار خرید و فروش این محصول، سفال میناکاری را گران‌تر از قیمت واقعی آن در معرض فروش قرار می‌دهند. برخی کلاهبرداران نیز نمونه‌های بی‌کیفیت را به عنوان سفال میناکاری اصل و با همان قیمت، به خریداران این محصول ارائه می‌دهند.‌

بر همین اساس باید توجه نمود که سفال میناکاری را از مراکز معتبر و شناخته شده خریداری کرد. قیمت خرید عمده سفال میناکاری با قیمت خرید جزئی این محصول تفاوت فاحشی دارد. عرضه‌کنندگان سفال میناکاری، به خریداران عمده تخفیف داده و این محصول را با قیمت ارزان‌تری در اختیار آنان قرار می‌دهند. خریداران عمده با اطلاع از قیمت فروش این محصول در بازارهای مختلف و مقایسه این قیمت‌ها، متوجه خواهند شد که ارزان فروش‌ترین بازار برای خرید سفال میناکاری، خرید این محصول از طریق عرضه‌کنندگان مستقیم این کالا است.

فروش عمده سفال میناکاری

مراکز متعددی در زمینه تولید سفال میناکاری فعالیت می‌کنند. تولیدکنندگان این محصول تولیدات خود را در بازارهای مختلف ارائه می‌دهند. به منظور تسهیل در امر خرید و فروش این محصول و جذب مشتری بیشتر، تولیدکنندگان سفال میناکاری، اقدام به عرضه مستقیم تولیدات خود از طریق مراکز معتبری نموده‌اند.

این مراکز عمده فروشی، پخش و توزیع سفال میناکاری را در سراسر کشور انجام می‌دهند. عرضه‌کنندگان مستقیم سفال میناکاری با عرضه مستقیم این محصول با قیمت مناسب و ارزان‌تر از سایر بازارهای فروش، خریداران عمده را به سوی بازارهای خود سوق می‌دهند.

طبیعی است که تولیدکنندگان این محصول با فروش بیشتر به سود ایده‌آل دست پیدا کرده و خریداران عمده با خرید ارزان قیمت سفال میناکاری، تجارت پرسودی را برای خود رقم خواهند زد. برخی از تولیدکنندگان سفال میناکاری، مستقیما اقدام به فروش تولیدات خود می‌نمایند. اگر خریداران عمده بتوانند این محصول را به صورت مستقیم از تپولیدکننده خریداری نمایند، هزینه کمتری بابت خرید این محصول متقبل خواهند شد.

انواع سفال میناکاری

انواع سفال میناکاری اگر چه سفال میناکاری شده به عنوان صنایع دستی کشورمان شناخته شده است و حاصل هنر دست هنرمندان این مرز و بوم می‌باشد، اما امروزه مدل‌های جدید سفال میناکاری با استفاده از دستگاه‌های خاصی نیز تولید می‌گردد. سفال میناکاری که به صورت دستی تولید می‌شود، ارزش هنری داشته و از قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های مشابه، برخوردار است.

در واقع سفال مینا‌کاری که هنر دست است، به عنوان محصولی ارزشمند و گرانبها، نگهداری می‌شود. این نوع سفال میناکاری با گذشت زمان همچنان ارزش خود را حفظ می‌کند. میناکاری بر روی ظروف سفالی متعددی صورت می‌گیرد. این ظروف شامل بشقاب‌های دیوارکوب، کاسه بشقاب، تنگ و لیوان، جام‌های تزئینی، شکلات‌خوری، گلدان و موارد دیگر در ابعاد متفاوت می‌باشد.

خرید سفال میناکاری

اگر شما نیز به ظروف سفال میناکاری علاقه‌مند هستید و تمایل دارید یک یا چند نمونه آن را به عنوان ظروف دکوری و تزئینی ماندگار داشته باشید، اگر می‌خواهید طرح‌های مختلف این محصول را به عنوان سوغات و تحفه هدیه بدهید، اگر جزء خریداران عمده سفال میناکاری بوده و به دنبال بازارهایی هستید که سفال میناکاری اصل را با قیمت ارزان خریداری نمائید، پیشنهاد می‌کنیم این محصول را از طریق فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خریداری نمائید.

این فروشگاه‌ها شرایط خرید آنلاین و غیر حضوری سفال مینا‌کاری را برای خریداران عمده و جزء فراهم کرده‌اند. با کمی جستجو در اینترنت می‌توان فروشگاه‌های ارائه دهنده سفال میناکاری را پیدا کرده و با مراجعه به سایت فروش ‌آن‌ها بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی نمونه مورد نظر را سفارش داد.

در سایت فروش این فروشگاه‌ها طرح‌ها و مدل‌های مختلف ظروف میناکاری سفالی برای شما به نمایش گذاشته شده است و شما را از قیمت هر نمونه نیز مطلع خواهند کرد. برای انتخاب بهترو خرید آسان‌تر این محصول می‌توانید از مشاورین این فروشگاه‌ها نیز کمک گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمائید.

با خرید آنلاین سفال میناکاری، خریدی آسان و بدون دغدغه، مطمئن و مقرون به صرفه را تجربه خواهید کرد. خریداران عمده به این نکته نیز توجه داشته باشند که در خرید اینترنتی سفال میناکاری، هزینه‌های حمل و نقل و سایر هزینه‌های جانبی برای آنان به حداقل رسیده و از نظر اقتصادی به نفع آنان خواهد بود. محصول سفارش داده شده خریداران سفال میناکاری، در اسرع وقت به آدرس خریداران ارسال و تحویل آنان داده خواهد شد.

سفال میناکاری زیبا

سفال میناکاری زیبا افرادی که در زمینه تولید سفال میناکاری فعالیت می‌کنند، در تلاش هستند با ایجاد تنوع در این محصول و ارائه طرح‌های زیبا و چشمگیر، مشتریان بیشتری را جذب خرید تولیدات خود نمایند. در تولید این محصول نه تنها از طرح‌های متنوع ظروف سفالی استفاده می‌شود، بلکه نقش و نگارهایی نیز که روی این ظروف نقش می‌بندند، بسیار متنوع هستند.

زیبایی فوق‌العاده ظروف سفالی میناکاری، چشم هر بیننده‌ای را مبهوت خود می‌کند.‌ شاید شما نمونه‌های مشابه این محصول را نتوانید در هیچ جای جهان پیدا کنید. در واقع هنرمندان این رشته، در تهیه سفال میناکاری همه ذوق و استعداد خود را بکار می‌گیرند.

رنگ‌هایی که برای رنگ‌آمیزی این ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرد، بیشتر رنگ آبی فیروزه‌ای، سبز، زرد و نارنجی و ارغوانی هستند. شاید به جرات بتوان گفت که انتخاب سفال میناکاری مورد نظر از بین گزینه‌های بسیار زیبای این محصول، کاری سخت و دشوار است.

سفال میناکاری مدرن

همانطور که اشاره شد، میناکاری روی سفال قدمت دیرینه‌ای دارد. تولید این محصول در طی دوران‌های مختلف دستخوش تحولاتی گردیده است. در برخی دوران‌ها بازار فروش سفال میناکاری از رونق بالایی برخوردار بوده و در زمانی دیگر بازار فروش این محصول دچار رکود شده است. هنرمندان این رشته در تلاش هستند با آموزش هنر خود به نسل‌ جدید از انقراض و نابودی آن جلوگیری نمایند.

خوشبختانه در سال‌های اخیر به هنر میناکاری روی سفال توجه ویژه‌ای شده است. این هنر به عنوان یکی از رشته‌های دانشگاهی به هنرجویان آموزش داده شده و با ارائه طرح‌های جدید و مدرن در تلاش هستند، هنر میناکاری روی سفال را به هنری ماندگار تبدیل نمایند. از سفال میناکاری مدرن و جدید در بازار فروش استقبال بیشتری شده است.

آموزش این هنر به صورت عملی نیز در مرکز فنی و حرفه‌ای آغاز شده و هنرمندان متعددی در این رشته پا به عرصه کار و تجارت می‌گذارند. هنگامی که دانش و تجربه به کنک یکدیگر بیایند، آثاری بی‌نظیر و خیره‌کننده خلق خواهد شد.

صادرات سفال میناکاری

صادرات سفال میناکاری سفال‌هایی که حاصل هنر دست هنرمندان میناکار و سفالگر است، نه تنها در بازارهای داخلی طرفداران زیادی دارند، بلکه در بازارهای خارجی نیز مشتریان زیادی پیدا کرده‌اند. به نمایش گذاشتن ذوق و هنر ایرانیان، اصالت فرهنگ این مرز و بوم را به رخ جهانیان می‌کشاند.

با توجه به اینکه در بازارهای خارجی از سفال میناکاری ایرانی استقبال زیادی شده‌ است، برخی مراکز در زمینه صادرات این محصول به فعالیت پرداخته و با ارائه سفال میناکاری صادراتی به بازارهای خارجی، ارز خارجی قابل توجهی را وارد کشورمان نموده‌اند. سود و درآمدی که از طریق صادرات این محصول عاید تولیدکنندگان می‌شود، آنان را به تولید بیشتر انواع ظروف سفالی میناکاری ترغیب می‌کند.

با وجود اینکه مشکلات و موانع متعددی بر سر راه صادرات این محصول وجود دارد، اما صادرات سفال میناکاری، تجارت پرسودی است. در صورتی که صادرکنندگان این محصول شناخت درستی از بازارهای خارجی سفال میناکاری داشته و مشتریان این محصول را در آن بازارها پیدا کنند، صادرات آن به صورت گسترده‌تری می‌تواند صورت گیرد.

البته آشنایی با قوانین و مقررات صادرات در مبدا و مقصد می‌تواند صادرات این محصول را برای صادرکنندگان سفال میناکاری آسان‌تر کند. صادرکنندگان سفال میناکاری برای صادرات این محصول باید دارای کارت بازرگانی بوده و کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کالا دریافت نمایند. آسان‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه برای حمل و ارسال این محصول نیز باید انتخاب گردد.

اگر توجه کرده باشید گردشگران و توریست‌هایی که به کشورمان سفر می‌کنند، جذب خرید صنایع دستی ایرانی شده و ظروف سفالی میناکاری شده را نیز به عنوان تحفه و سوغات با خود همراه می‌برند. بالطبع با صادرات این محصول می‌توان مشتریان بیشتری را در آن سوی مرزها جذب خرید سفال میناکاری کرد.

نکته‌ای که برای صادرات سفال میناکاری باید به آن توجه شود، بسته‌بندی مناسب این محصول می‌باشد. در صورتی که از بسته‌بندی لوکس و شیک برای این ظروف سفالی میناکاری استفاده شود، تاثیر زیادی در جذب مشتری خواهد داشت.

فروش سفال میناکاری

فروش سفال میناکاری از طریق مراکز مختلفی امکان‌پذیر شده است. این مراکز به نمایندگی از تولیدکنندگان این محصول، در زمینه فروش و عرضه مستقیم سفال میناکاری فعالیت می‌کنند. اگر توجه کرده باشید، مراکز فروش این محصول را می‌توانید در غالب شهرهای کشور پیدا کنید. خریداران عمده انواع ظروف سفالی میناکاری را می‌توانند به صورت حضوری یا آنلاین از طریق این مراکز خریداری نمایند.

مزیتی که خرید حضوری این محصول دارد، مشاهده طرح‌های متنوع سفال میناکاری از نزدیک و بررسی کیفیت آن می‌باشد. خرید این محصول به صورت آنلاین نیز مزیت‌های خاص خود را دارد. فروش سفال میناکاری توسط عرضه‌کنندگان مستقیم این محصول و مراکز معتبر، به خریداران عمده این اطمینان را خواهد داد که ظروف سفالی میناکاری اصل را با کمترین هزینه خریداری نموده‌اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.