قرار دادن چاقو شکاری گربر در خاک سبب رشد گیاه می شود

شما با داشتن چاقو شکاری گربر در پیک منیک ها نیاز به هیچ ابزار برنده ای ندارید. برای خرد کردن گوجه فرنگی، ابتدا آن را با استفاده از یک چاقوی تیز آشپز به قسمت های مساوی برش دهید. یک ربع را در هر دو دست بردارید و به آرامی با فشار دادن شست خود به سمت پوست آن را صاف کنید. این باعث شل شدن گوشت در سمت بریده می شود.

هر یک چهارم پوست را روی سطح برش خود قرار دهید و به آرامی دانه ها را جدا کنید و گوشت را دست نخورده نگه دارید. یک ربع را برگردانید و گوجه فرنگی را از بالا به پایین به صورت نوارهای مساوی برش دهید، سپس نوارها را 90 درجه برگردانید و به مکعب های هم اندازه برش دهید.

هنگام برش مواد به قطعات بزرگتر مانند یک تکه گرد گوجه فرنگی، لیمو یا خیار، یا یک تکه سیب انتخاب چاقو و نحوه حرکت آن اغلب به بافت ماده بستگی دارد. اگرچه می توان از چاقوی سرآشپز فوق تیز برای برش دادن گوجه فرنگی یا لیمو در حرکت های سریع رو به پایین استفاده کرد.

چاقو

اما بسیاری از آشپزهای خانه حرکت اره کنترل شده چاقوی دندانه دار را ترجیح می دهند. در هر صورت، هدف داشتن برش های صاف با ضخامت یکنواخت است.

برای برش دادن یک گوجه فرنگی، به یک چاقوی کاربردی (برای هسته گیری) و یک چاقوی دندانه دار نیاز دارید. هسته گوجه فرنگی را به سمت بالا نگه دارید، چاقوی کاربردی خود را بردارید و اطراف هسته را به صورت زاویه دار در داخل گوجه فرنگی برش دهید. هسته را بردارید و گوجه فرنگی را در کنار آن قرار دهید.

با شروع از انتهای هسته، برش های هم اندازه را با یک چاقوی دندانه دار برش دهید، با حرکت آرام عقب و جلو. وقتی گوجه‌فرنگی برای گرفتن خیلی کوچک شد، قسمت گوشتی باقی‌مانده را به سمت پایین روی سطح برش قرار دهید و به‌صورت افقی برش دهید.

برش گوجه ای برای پر کردن پای یا پینه دوز با میوه بسیار مفید است. برای برش دادن یک سیب، ابتدا کل میوه را وارونه کنید و روی انتهای ساقه قرار دهید. با استفاده از چاقوی سرآشپز یا چاقوی کاربردی، مستقیماً از انتهای پایین تا سطح برش خود برش دهید و دو نیمه ایجاد کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.