فروشگاه بشقاب میناکاری اصفهان در تهران عالی

آیا در تهران ساکن هستید و به دنبال فروشگاه میگردید که ظروف مسی اصفهان را به قیمت عالی تهیه کنید؟ و یا اینکه به دنبال کاری به تهران آمده اید و دوست دارید به جای کادو های تکراری یک چیز خاص سوغات ببرید؟
میناسازی یا میناکاری هنری است که فلزاتی چون طلا، مس، نقره را با نقوش خیره کننده تزیین میکند. این فلزات در گرمای حرارات مناسب از فلزات نامبرده اشکال مختلف می سازند و با لعاب دهی و رنگ، به آنها شکل میدهند. بسیاری از نمونه های ظروف مسی قلم کاری در موزه های خارج از کشور نگهداری میشود که از جمله آن میتوان به دوران هخامنشی و کشف بازوبند زیبایی که از فلز طلا ساخته شده بود اشاره کرد. دلیل اصلی که در زمانهای گذشته میناکاری را بر روی فلز با ارزشی چون طلا انجام میدادند این بود که مینا بر روی طلا ماندگاریبهتری دارد و یا به اصطلاح تخصصی تر اکسید نمیشود!
خوشبختانه با گستردگی شبکه های مجازی، امروزه میتوان ظروف و بخصوص بشقاب های زیبای میناکاری را در تهران و هر کجا که باشید به آسانی تهیه کرد. لازم به ذکر است بشقابهای میناکاری بیشتر روی فلز مس و یا سفال انجام میگیرد پس نگران قیمت این بشقاب های زیبا نباشید!
همه ما برای هر کاری که پیش می آید سری به پایتخت زده ایم، فروشگاه های مخصوص صنایع دستی در تهران بسیارند ولی با یک جستجو در اینترنت میتوانید عرضه کننده عمده آنان را پیدا کنید.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.