عرضه انواع طرح های میناکاری همدان

بهترین و مرغوب ترین ظروف مسی رستورانی با انواع واقسام کاربردها و طرح های متنوع از طریق اینترنت عرضه می شود و به سادگی قابل تهیه می باشد.
هنر میناکاری سابقه بسیاری در ایران دارد و با فرهنگ غنی ایرانی شکل گرفته و بالیده است. بدین ترتیب نقوشی که در هنر میناکاری انتخاب می شود از ظرافت و ژرفای عمیقی برخوردار است و همگی از نقش ها و طرح های سنتی ایرانی استفاده می شوند که می توان آنها را به این شکل معرفی کرد، نقوش و طرح های اسلیمی، نقوش پرندگان و سایر حیوانات یا به عبارتی شکارگاه، نقوش ختایی و در نهایت گل و مرغ.
هر یک از این طرحها برگرفته از نگارگری ایرانی می باشد که چنین طرح هایی در سایر هنرهای ایرانی از جمله معماری، قالی بافی و کتاب آرایی و تذهیب به صورت کم و بیش قابل مشاهده است و در واقع می توان گفت که ریشه همه آنها یکی بوده است.
البته پیش از اجرای نقاشی ظروف مسی دست دوم اصفهان باید سطح آنرا ماده سازی نمود که به این کارها در اصطلاح سفیدکاری گفته می شود که در آن سطح ظرف را با لعاب سفید رنگی می پوشانند و در حرارت حدود 1000 درجه در کوره می پزند و سپس بعد از آنکه کاملاً سر شد بار دیگر با لعاب مینا سطح آن را می پوشانند و دوباره در کوره با حرارتی حدود 700 تا 800 درجه قرار می دهند و در مواردی هم این مراحل را برای سومین بار نیز تکرار می کنند تا کیفیت لعاب پایه ای میناکاری بسیار مرغوب باشد.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.