ظروف میناکاری و کاربرد نقوش اسلیمی

زیباترین طرح های میناکاری با نقوش اصیل ایرانی چگونه طراحی می شوند؟ کاربرد نقوش اسلیمی و ختایی در ظروف میناکاری چیست؟ سرچشمه اصلی و ابداع نقوش اسلیمی در میناکاری چه تأثیری داشته است؟
از ابداعات هنر ایرانیان نقوش اسلیمی می باشد که در آغاز برای تذهیب و کتاب آرایی استفاده می کردند و برای تزیین انواع هنرهای ایرانی از جمله میناکاری و ساخت ظروف سرامیکی فانتزی بسیار کاربرد دارد، شاید به جرأت گفت بسیاری از نقوشی که در هنر میناکاری از آن ها استفاده می شود بر پایه طرح های اسلیمی می باشد و با ظرافتی که در هنر میناکاری به این نقوش داده می شود به زیبایی آن دو چندان اضافه می شود.
نقوش زیبای اسلیمی در انواع آثار میناکاری با پیچ و تاب پیچک ها و ختایی ها در کنار رنگهای زیبای لاجوردی و سفید و فیروزه ای چشم هر بیننده ای را خیره می سازد و با استفاده از چنین ظروف میناکاری و ظروف مسی خاتم می توان برای تزیین و اصالت بخشیدن به منازل خود استفاده نمایید.
در نقوش اسلیمی و ختایی که در میناکاری به کار برده می شود هنرمند سعی در بیان مفهوم و اندیشه برداشت خود از جهان آفرینش از نقوش خاصی استفاده می کند که از درون او سرچشمه گرفته است بنابراین با خریدن هر ظرف میناکاری شده و قرار دادن آن خانه، هنر و انرژی مثبت هنرمند را هنگام خلق اثر به خانه خود انتقال داده اید.منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.