ساخت ظروف و وسایل با کیفیت میناکاری

کیفیت ساخت و پختن لعاب میناکاری برای ظروف و وسایل، چه نقشی در کیفیت آن دارد؟ کوره میناکاری چه حرارتی باید داشته باشد؟ در این صنعت، اصطلاح سوختن لعاب چه مفهومی را بیان می کند؟
هنر ظروف مسی رستورانی عجین شده از ظرافت و آتش و در آن کیفیت و نحوه حرارت دهی بسیار وابسته به هم می باشند، در واقع پختن لعاب میناکاری یکی از اصلی ترین مراحل ساخت این هنر می باشد.

همچنین بعد از طرح زنی و طراحی نقوش گوناگون با لعاب ها و رنگ های مخصوص بر روی ظروف مسی دست دوم اصفهان باید برای آماده سازی آن ها را در کوره در حرارت خاصی پخت و آماده سازی نمود.
به عنوان نمونه برای پختن لعاب مینا که به رنگ سفید خواهد بود و زمینه اصلی  محسوب می گردد داخل کوره در حرارت معادل 900 دجه سانتیگراد آماده می شود و مدت زمانی که این حرارت داده می شود حدود 3 دقیقه می باشد و اگر بیشتر از این مدت در این درجه حرارت باشد لعاب کیفیت شیشه ای را نخواهد داشت و در اصطلاح می سوزد، دیگر صاف و سفید براق نخواهد بود، البته برای حصول کیفیت بیشتر این مرحله را با لعاب میناکاری مرغوبتری دست کم یک بار دیگر تکرار می کنند و حتی در میناکاری های بسیار مرغوب تا سه بار نیز تکرار می کنند.
در پختن لعاب های رنگی نیز حدوداً در این دما آماده سازی می کنند حدوداً 600 تا 700 درجه می باشد.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.