خرید و فروش اینترنتی وسایل میناکاری

به هنگام خرید و فروش انواع ظروف مسی اصفهان، اطلاع از یک سری اصول اولیه مورد نیاز است که ما در اینجا به تأثیر رنگ های آن اشاره نموده ایم.
در هنر میناکاری از مواد رنگی ویژه ای استفاده می کردند که منشأ گیاهی و معدنی داشتند، البته ایرانیان در صنعت تولید رنگ از مواد گوناگون چه به صورت طبیعی و یا شیمیایی پیشرفت بسیاری کرده بودند و پی برده بودند که چگونه مواد گوناگون از جمله فلزات را رنگ لعابدار بزنند.
امروزه از سه پایه رنگی در میناکاری استفاده می گردد.
1- رنگ هایی با پایه گیاهی که در هنرهایی از جمله چیت سازی نیز به کار برده می شود.
2- رنگ هایی بر پایه مواد معدنی است که می تواند علاوه بر میناکاری در هنرهای دیگر از جمله نقاشی نیز استفاده گردد.
3- رنگ هایی که از مواد قلزی ساخته شده اند و در میناکاری استفاده می گردند.
مواد گوناگون در ترکیب با لعاب مینا رنگ های متنوعی را ایجاد می کنند از جمله برای ایجاد رنگ قرمز روی سطح میناکاری بیشتر از طلا استفاده می گردد و برای ایجاد رنگ سبز در میناکاری از از فلز مس استفاده می گردد و از گل ماش می توان رنگ زرد را ایجاد نمود.
برای بدست آوردن طیف رنگی آبی از جمله فیروزه ای از ترکیبات بسیار ویژه ای استفاده می کرده اند که مواد اولیه آن در کشور عراق وجود دارد به عبارتی از معدن خاصی در سامرا عراق موادی ایجاد می گردد که در میناکاری این رنگ را بوجود می آورد.

بنابراین در ظروف مسی قلم کاری با توجه به تجربه هزاران ساله از مواد گوناگون استفاده می کنند که حاصل آن رنگ های بسیار زیبا و درخشان می باشد.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.