خرید وسایل و ظروف خانگی میناکاری

برای خرید کردن انواع ظروف مسی ورکاده و وسایل خانگی که با هنر میناکاری تزیین شده اند، می توانید از طریق آنلاین اقدام نمایید. در این صفحه توضیحاتی راجع به مشهورترین استادان میناکاری در عصر حاضر آورده ایم.

هنر میناکاری با وجود سابقه هزاران ساله ای که در ایران داشته ولی در اعصار گذشته هنر درباری و بسیار اعیانی بوده و عامه مردم از آن دور بوده اند و همین موضوع موجب عدم فراگیری آن در مقایسه با سایر هنرها از جمله هنر فرش و سایر هنرهای مشابه دیگر بوده ولی خوشبختانه در سالهای اخیر با توجه به آشنا شدن مردم با چنین هنری موجب رونق یافتن آن شده و در عصر پهلوی این توجه موجب شکفته شدن استعدادهای آن ها و شناخته شدن اساتید بزرگ آن شده است.
از جمله بزرگترین اساتید حال حاضر ایران در هنر میناکاری شکر اله صنیع زاده می باشد، وی در خانواده هنری در شهر اصفهان به دنیا آمده و در خانواده او که موسوم به خاندان آقا نجف بوده و در آغاز کار نقاشی معروفی بوده و جد بزرگ او نیز در عصر قاجار از استادان به نام در عصر خویش بوده است.
استاد صنیع زاده طی سالیان بسیاری که در هنر ظروف مسی میناکاری شده و انواع مدل های جدید فعالیت داشته و اکنون کارگاه و فروشگاهی در خیابان چهار باغ اصفهان دارد و بزرگترین و مهمترین سفارشات میناکاری به وسیله او و شاگردانش انجام می گیرد.

از شاگردان معروف استاد صنیع زاده که خود استاد به نامی شده، می توان به غلامحسین فیض اللهی اشاره نمود، وی هم اکنون فعالیت هنری خود را در بازار سلطان اصفهان ادامه می دهد وی با تلاش و ممارستی که داشته در زمینه طراحی و نقش و نگار میناکاری و همچنین آتشکاری آن بسیار تبهر دارد و کارهای مینای نفیس را این استادان بزرگ انجام می دهند ولی هنرمندان بسیار دیگری هم وجود دارند که کارهای زیبا و قابل قبولی که از لحاظ قیمت مناسب مردم معمولی باشد نیز ارائه می دهند و اکنون هنر میناکاری از رونق نسبی برخوردار است.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.