خرید ظروف میناکاری اصفهان مناسب جهیزیه

شاید از خودتان بپرسید که با وسایل مدرن امروزی مگر میشود برای شروع زندگی از ظروف مسی اصفهان استفاده کرد؟ آیا خرید این وسایل، قدیمی نیست؟آیا ظروف میناکاری ساخته دست هنرمندان اصفهان برای جهیزیه مناسب است؟
خوشبختانه صنایع دستی از جمله هنرهایی است که گذر زمان بر ارزش و اعتبار آن افزوده و هیچوقت غبار کهنگی بر خود نگرفته است. بنابراین، خرید این گونه وسایل هرگز قدیمی نمیشود و همیشه ردپایی از زیبایی و اصالت در هر خانه ایرانی به جای خواهد گذاشت.
امروزه بیشتر نوعروسان جوان و خوش سلیقه به دنبال جهیزیه خاص و ماندنی هستند که چشم اطرافیان به آن خیره بماند!همه ظروف مسی قلم کاری ایران به نوبه خود رنگی از فرهنگ این دیار را دارند ولی ظروف میناکاری به دلیل کار روی فلزات با ارزشی مثل طلا، نقره و مس جایگاه ویژه ای دارد. و از آن گذشته کامل بودن مجموعه یا ست ظروف میناکاری مانند: بشقاب، سینی، میوه خوری، گلدان، فنجان و قندان، گزخوری و….از همه لحاظ داشتن این ظروف را در جهیزیه عروس چشمگیر میکند! جالب است بدانید نوعروسان اصفهانی سالهاست که از ظروف میناکاری در جهیزیه خود استفاده میبرند.
اصفهان مهد این هنرمحسوب میشود ولی همه افراد فرصت رفتن به پایتخت فرهنگ و تمدن را ندارند و ترجیح میدهند از روشی آسانتر از ظروف مسی قلم کاری بهره ببرند. هم اکنون مراکز معتبری برای فروش ظروف میناکاری اصفهان وجود دارد که خرید این یادگار کهن سرزمین مان را راحت تر میکند.

منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.