خریداران وسایل میناکاری روی سفال

خریداران وسایل میناکاری روی سفال با هدف آموزش این هنر در گسترش میناکاری، تاثیر مثبتی خواهند داشت. آیا وسایل میناکاری در سطوح مختلف متفاوت می باشد؟
میناکاری نیز مانند هر حرفه و هنر دیگری نیازمند لوازمی است که به وسیله آن ها به خلق آثاری متنوع پرداخته می شود. اولین عاملی که در لوازم مورد نیاز برای میناکاری، لازم است تعیین گردد، سطحی است که قرار است میناکاری روی آن انجام شود. میناکاری روی سطوح مختلف با اندکی تفاوت در روش و شیوه کار صورت می گیرد. به همین دلیل در ابتدای کار لازم است سطح مورد نظر تعیین گردد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
میناکاری روی سفال

وسایل مورد نیاز میناکاری

وسایل میناکاری چندین نوع قلم، رنگ و لعاب می باشد، برای سفال و یا هر سطحی دیگر لازم است لوازم کار با دقت تعیین و انتخاب شوند زیرا در اجرای میناکاری ها تعیین کننده خواهند بود. میناکاری روی سفال، خلق کننده آثاری زیبا و چشمگیر می باشد که به عنوان وسایل دکوری و تزئینی به کار برده می شوند.

 خریداران میناکاری

سفال میناکاری شده

مسلما سطوح مختلف سفال، شیشه و یا فلزات، دمایی مختلف برای پخت در هنر میناکاری خواهند داشت، شاید آنچه که در مرحله تولید میناکاری های سطوح مختلف، تعیین کننده می باشد، دفعات و دمای پخت است.
این مرحله نیز باید با ظرافتی خاص صورت گیرد و که کیفیت و دوام میناکاری در گرو آن خواهد بود. خریداران وسایل میناکاری می توانند انواع مختلف این ابزار ها را به صورت عمده تهیه نمایند، کیفیت وسایل نیز عمر آن ها را برای کار افزایش خواهد داد، بنابراین هنگام خرید باید به مارک و سطح کیفی آن ها نیز توجه نمود.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.