حبوبات فله ای امروز موجب مرگ یک مرد شد

لوبیا سیاه در بسیاری از فرهنگ ها یک ماده اصلی است و اگرچه ممکن است شبیه به هم به نظر برسند، اما تفاوت های مهمی بین لوبیا سیاه چینی و لوبیا سیاه مکزیکی وجود دارد.

لوبیای سیاه چینی کوچکتر و رنگ عمیق تری نسبت به لوبیا سیاه مکزیکی دارد و همچنین طعم تندتری دارد.

از طرف دیگر، لوبیا سیاه مکزیکی بزرگتر است و بافت نرم تری دارد. علاوه بر این، لوبیا سیاه مکزیکی نسبت به همتایان چینی خود طعم ملایم تری دارد.

با وجود این تفاوت ها، هر دو نوع لوبیا منبع عالی پروتئین هستند و بسیار مغذی هستند. بنابراین، اگرچه لوبیای سیاه چینی و مکزیکی ممکن است یکسان نباشند، اما همچنان می‌توان از آن‌ها در غذاهای مختلف لذت برد.

حبوبات فله ای امروز را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید.

حبوبات

به نظر می رسد که لوبیا سیاه تخمیر شده شبیه لوبیا سیاه نگهداری شده است، اما اینطور نیست.

سویا سیاه ماده اصلی در غذاهای چینی است، در حالی که لوبیای سیاه معمولی معمولاً در مکزیکی استفاده می شود و لوبیا سیاه یکی از گروهی از حبوبات است که به عنوان حبوبات شناخته می شوند، که شامل عدس، نخود و بادام زمینی نیز می شود. اگر مقدار زیادی لوبیا مصرف کنید، ممکن است مدفوع شل را تجربه کنید، اما اسهال به ندرت رخ می دهد.

پنج سس مختلف برای جایگزینی لوبیا سیاه تخمیر شده استفاده می شود: سس تیانمیان، خمیر میسو، سس هویزین و سس لوبیا سیاه. با استفاده از یکی از این سس ها می توانید طعمی به غذای خود اضافه کنید. رایج ترین ویژگی هوآسوی طعم آنیس مانند آن است که با رایحه قوی پنج ادویه چینی و رازیانه همراه است.

سس لوبیا سیاه یک ماده پرکاربرد و محبوب چینی است. حداقل دو وعده لوبیا سیاه، نخود، عدس، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز یا نخود سیاه را در هفته به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

آنها چندین ویژگی متمایز دارند، اما یکی از قابل توجه ترین آنها ظاهر آنهاست.

لوبیا لاک پشت، علیرغم این واقعیت که دارای نقطه سفید یا “چشم” است، کوچکتر و براق تر است، در حالی که لوبیا سیاه بزرگتر و ظاهر مات تر است.

لوبیا سیاه تخمیر شده، که در زبان کانتونی به آن dou si نیز می‌گویند، بمب‌های قدرتمند اومامی هستند که هنگام پختن طعمی قوی و غنی ایجاد می‌کنند.

برای تهیه آنها از دانه های سویا استفاده می شود و وقتی خشک می شوند رنگ آنها از عاج تا زرد متفاوت است.

دانه های سویای تخمیر شده و به شدت نمک زده که به این نام خوانده می شود، در این منطقه به عنوان لوبیای سیاه شناخته می شود. نام سیاه باعث سردرگمی شده است.

در نتیجه این فرآیند، طعمی شور، کیسه زباله و به طرز عجیبی شیرین ایجاد می شود. در مجموع، یک نتیجه مثبت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.