بلوط می تواند اکسیژن در هوا را دوبرابر کند

بلوط یکی از با شکوه ترین درختان برگریز در جنگل های نیمکره شمالی است. با سرعت بسیار کم رشد می کند، تنها حدود 10 سانتی متر در سال، اما بسیار مقاوم است.

اگر هر گیاه شعار خاص خود را داشت، احتمالاً شعار قهرمان ما “آهسته، اما مطمئن” بود.

به دلیل زیبایی، روستایی بودن و توانایی آن برای زندگی بیش از 500 سال، بسیاری می خواهند هر سال میوه های درخت بلوط را بکارند تا بعداً آن را در باغ بکارند. اگر شما یکی از آنها هستید، در زیر نحوه و نحوه کاشت آنها را توضیح خواهیم داد.

میوه های بلوط را باید به محض رسیدن جمع آوری کرد، زیرا در آن زمان است که باید کاشته شوند تا به محض بازگشت بهار جوانه بزنند.

از آنجایی که گیاهی به سرما عادت کرده‌اید، راحت‌ترین کار این است که بلوط‌ها را در گلدانی بیرون از محیط کشت یا مالچ بکارید و اجازه دهید طبیعت مسیر خود را طی کند.

بلوط

اما، چه اتفاقی می افتد اگر در منطقه ای زندگی کنیم که زمستان های آن بسیار ملایم است و یخبندان به سختی رخ می دهد؟

در این صورت لازم است آنها را به مدت 3 ماه در یخچال در دمای 6 درجه سانتیگراد طبقه بندی کنید. طبقه بندی مصنوعی روشی است که هدف آن تقلید از شرایطی است که دانه در صورت قرار گرفتن در زیستگاه خود با آن مواجه می شود. به شرح زیر انجام می شود:

ابتدا باید ظروفی را بردارید که از پلاستیک شفاف ساخته شده و درب دارد. سپس تا نصف با ورمیکولیت پر می شود.

سپس بلوط ها قرار داده می شوند و با ورمیکولیت بیشتری پوشانده می شوند. سپس مس یا گوگرد روی سطح پاشیده می شود تا از رشد قارچ جلوگیری شود.

در نهایت با پرهیز از غرقابی به آن آب می‌دهند و ظروف را در یخچال (در قسمتی که شیر و سوسیس و کالباس قرار می‌دهند) قرار می‌دهند.

  • منابع:
    1. ?What is oak fruit like and how is it sown

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.