با کمک کیسه فریزر رولی سینا از غذا ها در برابر باکتری محافظت کنید

بیشتر چیزها برای مدت طولانی در فریزر نگهداری می‌شوند، اما همچنان باید چیزهای داخل آن را ردیابی کنید تا بتوانید از چیزهایی که ذخیره کرده‌اید به نحو احسن استفاده کنید، در حالی که هنوز طعم خوبی دارد.

مرکز ملی نگهداری غذای خانگی یک جدول زمانی برای طول عمر غذاهای منجمد دارد، اما شما باید بهترین قضاوت خود را برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا برای استفاده از چیزی دیر شده است یا خیر، به کار بگیرید.

تا زمانی که آن غذا به کمک کیسه فریزر رولی سینا یخ زده بماند، هیچ باکتری یا حتی کپک وجود ندارد.

همه افراد تغییر در کیفیت را کمی متفاوت درک می کنند، اما ایده خوبی است که از چیزها در حدود 8 تا 12 ماه پس از انجماد استفاده کنید.

برای پیگیری تاریخ‌های انقضا، بسته‌ها را با نوار و نشانگرهایی برچسب بزنید که در دماهای سردتر متلاشی نمی‌شوند، تاریخ و مواد تشکیل دهنده را روی برچسب نوار با یک نشانگر دائمی Sharpie Fine Tip بنویسید تا نوشته از بین نرود.

توصیه می‌کنیم فهرستی از چیزهایی که دارید و استفاده کرده‌اید، خواه با صفحه‌گسترده یا فهرست نوشته‌شده‌ای باشد که با آهن‌ربا به یخچال می‌چسبانید.

یک ویرایش گاه به گاه فریزر را در نظر بگیرید، جایی که فریزر خود را مرور می کنید و سازماندهی مجدد می کنید، چه هر سه ماه یا هر سال.

تقریباً هر چیزی را می توانید منجمد کنید، اما دماهای شدید می‌تواند باعث آسیب فیزیکی و شیمیایی به سلول‌ها و بافت‌ها شود که باعث می‌شود برخی غذاها بعد از ذوب شدن، سست یا آبکی شوند.

برای مثال، پس از فریز کردن یک برگ کاهو، هرگز همان لقمه رضایت‌بخش را دریافت نمی‌کنید، و خامه هرگز به بافتی پف‌دار تبدیل نمی‌شود.

دستور العمل های زیادی وجود دارد که به خوبی منجمد می شوند: سوپ ها، خورش ها، کاسرول ها، کیک ها و خمیر کوکی ها تنها چند نمونه هستند.

حتی موادی مانند خامه ترش، توفو و تخم‌مرغ را می‌توان پس از انجماد دوباره احیا کرد، و اقلامی مانند تورتیلا و نان را می‌توان در یک نان تست یا تابه بریزید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.