از پنیر پیتزا کم چرب برای باز شدن اشتهای کودکان استفاده کنید

برای تهیه پنیر پیتزا کم چرب ابتدا پنیر مذاب در تابه ها قالب گیری می شود و یک شب در دمای 5 درجه سانتی گراد خنک می شود. سپس بلوک های پنیر پیتزا دوباره بسته بندی شدند، در خلاء مهر و موم شدند و دوباره در دمای 5 درجه سانتیگراد برای تجزیه و تحلیل بیشتر نگهداری شدند.

آنالیز شیمیایی رطوبت، پروتئین، چربی، کلسیم کل و کلسیم محلول در آب پنیرهای طبیعی و پیتزا با روش‌های استاندارد زیر تعیین شد.

انتخاب و آموزش پنل برای انجام تحلیل حسی توصیفی، 12 داور (اعضای هیئت علمی) از مؤسسه ملی علوم و صنایع غذایی دانشگاه کشاورزی فیصل آباد بر اساس در دسترس بودن و تمایل به شرکت در این مطالعه انتخاب شدند.

شرکت کنندگان در پانل ابتدا بر اساس حساسیت آنها برای تشخیص مزه های اساسی و آزمون های رتبه بندی و همچنین ظرفیت شناسایی تبعیض با یک تست مثلثی با استفاده از پنیر پیتزا غربالگری شدند و آموزش دیدند.

پنج جلسه آموزشی برای تعریف اصطلاحات حسی قبل از امتحان نهایی انجام شد. نمونه‌های آزمون به‌عنوان محرک‌های توصیفی برای رشد زبان در طول جلسه آموزشی مورد استفاده قرار گرفتند.

توصیف کننده های حسی برای طعم (چدری، اسیدی، ترش، تلخ، شور، شیرین، خامه ای و کپک زده)، بافت (استحکام، کشش، استحکام، کشش دندان) و ظاهر (ذوب شدن، چرب بودن، قهوه ای شدن لبه و پارگی سطح) پیتزا پنیرها توسعه یافتند.

شیر خام گاومیش برای تهیه پنیر موزارلا و پنیر چدار از مزرعه لبنی SB جاپال، فیصل آباد، پاکستان به دست آمد. کشت‌های استارتر مزوفیلیک و گرما دوست به ترتیب برای تهیه پنیر چدار و موزارلا استفاده شد. Chymosin (قدرت 50000 U/G شرکت تاپ فارم شیمیایی، آموزشی ویبولیتین شانشی، چین) به عنوان منعقد کننده در هر دو پنیر استفاده شد.

پنیر چدار و موزارلا به روش Ong و همکاران تهیه شد. پنیرهای پیتزا با مخلوط کردن نسبت‌های مختلف پنیر موزارلا و چدار، آب (5 درصد) و نمک‌های امولسیون‌کننده (2 درصد تری سدیم سیترات) در اجاق بخار (Blentech Corp., Rohnert Park, CA, USA) در دمای 80 تولید شدند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.