از ظروف مسی تزیینی اصفهان برای حفظ خواص غذا در حین پخت استفاده نمایید

هر چه بیشتر در مورد مس یاد می‌گیرم، فلز گرانبهایی در ذهن من می‌شود. مس به دلیل مزایای شفابخش طبیعی، خواص ضد باکتریایی و خواص ضد زنگ و مقاوم در برابر خوردگی، نقش کلیدی در بسیاری از آیین های آیورودا برای تندرستی ایفا می کند. مس به طور سنتی برای لوله های آب در انگلستان و در سراسر جهان استفاده می شود، مس نیز برای بطری های آب در آیورودا مورد علاقه است.

ظروف مسی تزیینی اصفهان از تنوع طرح فراوانی برخوردار است.

ظروف

بر خلاف سایر فلزات و پلاستیک‌ها، مس سموم خطرناکی را دفع نمی‌کند (اگرچه مانند هر ماده‌ای می‌تواند خورده شود و سطوح بالا باعث سمیت شود).

بسیاری از غذاها به طور طبیعی حاوی مس هستند – یک ماده معدنی ضروری برای بدن که از عملکردهای مختلف بدن مانند تولید آنزیم و عملکردهای عصبی پشتیبانی می کند.

مس همچنین در فلز “Kansa” یافت می شود که اغلب در آیورودا استفاده می شود. “کانسا” کلمه سانسکریت برای “برنز” است، آلیاژی حاوی 78 درصد مس، فلزی نرم و چکش خوار، با افزودن روی و/یا قلع برای کمک به تقویت آن.

کانسا که گفته می‌شود شفابخش‌تر از طلا یا نقره است (که خیلی چیزها را می‌گوید، زیرا هر دوی این‌ها به دلیل خواص شگفت‌انگیزشان مشهور هستند)، به دلیل استفاده از آن در گونگ‌ها، زنگ‌ها و کاسه‌های آوازخوانی به «فلز بل» نیز معروف است. از نظر تاریخی، در مصر باستان، چین، یونان و حتی در امپراتوری آزتک، مس و آلیاژهای آن مانند برنز و برنج برای کاهش عفونت و به عنوان التیام دهنده زخم مورد استفاده قرار می گرفته است و امروزه نیز این فلزات به طور گسترده در بیمارستان ها استفاده می شود.

مس، و در نتیجه کانسا، اسید را کاهش می دهد، دلیل دیگری که برای ظروف غذا و ابزار زیبایی درمانی عصای کانسا در آیورودا مورد استفاده قرار می گیرد.

100% مسی East by West Tongue Tingler که برای سلامت دهان استفاده می شود نمونه عالی دیگری از ابزاری است که تمام این خواص را دارد.

فواید مس برای مراقبت از پوست

اخیراً، یکی از کاربردهای مس که بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، در فرمول های مراقبت از پوست است، با پپتیدهای مس (ترکیبات طبیعی ساخته شده از ترکیب مس و اسیدهای آمینه) به سرم ها و کرم های صورت به همان روشی که شاهد بودیم اضافه می شود. از طلا و نقره استفاده شده است.

به دلایلی که در بالا ذکر شد استفاده از مس با عوارض جانبی کم بسیار ایمن است، اگرچه باید از مصرف همزمان آن با ترکیبات قوی مانند رتینول، ویتامین C و AHA خودداری کنید. از همه بهتر این است که تقریباً برای هر نوع پوستی مناسب است..

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.