از صندل هرمس اصل برای مسابقات دو استفاده نمایید

طراحی صندل هرمس اصل از زمان ظهور اولین جفت در مصر باستان در حدود 5000 سال پیش، مسیر طولانی را طی کرده است.

این روزها، تنوع زیاد صندل ها ذهن را به خود مشغول کرده است – از دمپایی تا صندل های گلادیاتوری و صندل های ورزشی، به نظر می رسد یک صندل برای هر هدفی وجود دارد.

صندل

اکنون می‌توانید «صندل‌های دویدن» را نیز پیدا کنید که اساساً شبیه دمپایی‌هایی هستند که بند‌های بیشتری دارند و به تعداد فزاینده‌ای از افرادی که واقعاً با این کفش‌های به ظاهر ابتدایی می‌دوند، پاسخ می‌دهد.

ایده دویدن با صندل چندان عجیب به نظر نمی رسد، با توجه به اینکه مردم چندین سال است که «دویدن با پای برهنه» را تمرین می کنند. اما در حالی که مطالعات زیادی در مورد تأثیر دویدن «پابرهنه» در کفش‌های دستکشی مانند Vibram Five Fingers انجام شده است، تاکنون هیچ تحقیقی برای بررسی تأثیر دویدن در صندل‌های طراحی‌شده برای دویدن انجام نشده است.

این چیزی است که سه دانشجوی سال آخر فیزیوتراپی از مؤسسه فناوری سنگاپور (SIT) می خواستند با کمک کمی از اعضای هیئت علمی مهندسی دریابید.

به طور کلی شیوع بالایی از آسیب های اسکلتی عضلانی در بین دوندگان مسافت وجود دارد، حتی اگر فناوری در کفش ها پیشرفت کرده است.

طیف گسترده‌ای از کفش‌های مخصوص دویدن در بازار موجود است – برخی از آن‌ها دارای کفی پر از هوا، رویه مشبک و حتی کفی «پابرهنه» هستند. امروزه روند جدیدی در دویدن مینیمالیستی وجود دارد که در سنگاپور طرفداران زیادی پیدا کرده است: صندل های دویدن با کف صاف که در آن پاهای شما در معرض عناصر قرار دارند.

آیا دویدن با صندل خطر آسیب را به حداقل می رساند یا افزایش می دهد؟ و انتقال از کفش های معمولی به صندل دویدن چه تاثیری بر دوندگان خواهد داشت؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.