آموزش رایگان تهیه لعاب میناکاری

در این صفحه آموزشی رایگان در رابطه با تهیه لعاب مخصوص هنر میناکاری و ساخت ظروف سرامیکی فانتزی را آورده ایم که از الزامات جلوه دادن به این هنر ارزنده می باشد.
یادگیری میناکاری روی سفال هنگامی تکمیل می شود که هنرمند بتواند به خوبی از لعاب میناکاری استفاده کند و بعد از سیاه قلم نقش ها را تکمیل کند، ولی بسیاری از هنرجویان در این مرحله و بعد از اتمام کار و انتقال ظروف به کوره از نتیجه و کیفیت میناها راضی نخواهند بود و کار از کدری برخوردار خواهد شد و حتی ممکن است بعد از پخت به دلیل آنکه ترکیب رنگ ها درست نبوده از خطوط طرح رنگ های میناکاری خارج شوند.
تنها یک دلیل برای این کیفیت پایین میناکاری می توان متصور شد و آن هم عدم شناخت کافی هنرجویان با لعاب های با کیفیت میناکاری می باشد و برای آنکه این مشکل رفع شود باید با دانش ترکیب لعاب میناکاری آشنا گردند.
البته آشنایی با این دانش بسیار وقت گیر و گاهاً به دلیل عدم دسترسی به استادان اهل فن هنرجویان ناامید می شوند ولی خوشبختانه در بازار و در فروشگاه های معتبر هنر و حتی برخی کارگاه ها امکان فروش انواع لعاب های میناکاری وجود دارد. یکی از مناسب ترین آن ها فروشگاه های اینترنتی می باشند که لعاب ها با کیفیتی در رنگ های بسیار پر کاربرد در میناکاری و ظروف مسی خاتم عرضه می گردد از جمله زرد، آبی فیروزه ای، آبی سرمه ای، قهوه ای قرمز و سفید و مشکی و سایر رنگ های پر کاربرد دیگر.
به طور خلاصه باید گفت کیفیت لعاب میناکاری در نتیجه نهایی آثار عرضه شده بسیار مؤثر خواهد بود.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.